Šťastné Norsko!

Nejkrásnější obrazy z Norska – země, která patří k nejšťastnějším na světě podle World Happiness Reportu. V minulém roce byli první – letos se musí “spokojit” s druhou příčkou. Začínám chápat, že se skandinávské země, tak často umísťují v první desítce! Důvěra, slušnost a všudypřítomné úsměvy nás provázely po celou naši cestu! Česká republika se letos umístila 21, máme co dohánět… ????

Co mi tato šťastná země dala? ????

•Poznala jsem svoje limity a zároveň svoji sílu. Lidské tělo je prostě dokonalé a nepřestává mě fascinovat. 7 hodinový trek/stoupání z 0 m.n.m z vesničky Sundall do 1450 m.n.m. na ledovec Folgefonna se stal zážitkem na celý život! A ten všudypřítomný absolutní klid! Říká se, že ticho bude v budoucnu velmi žádaný artikl… ????

•Dechberoucí příroda nás naprosto okouzlila. Bavilo nás objevovat místa mimo turistické trasy. Jít v zástupu na Trolí jazyk není žádná zábava, ale každý má rád něco jiného 🙂 Za tipy moc děkujeme Kyle z Mogen Turisthytte a bloggerce Heart My Back Pack… ????

•Důvěra, slušnost, laskavost nás provázely na každém kroku. V Norsku mají unikátní systém turistických chat tzv. DNT. Po celém Norsku jich je 500 a z toho 450 jsou tzv. self service, zbylých 50 má recepci, polopenzi. V chatách, které jsou bez správce, zanecháte peníze přímo na místě. Vyplníte, co jste snědli z místních zásob a hodíte peníze přímo do připravené bedny – existuje i možnost placení kartou. A samozřejmě chatu zanecháte v takovém stavu, ve kterém jste ji našli… Prostě důvěra! Nikoho ani nenapadne to nějak “ošulit”. Myslím, že na tomto bychom měli v Čechách ještě zapracovat…

•Miluju moře a pláže a na ty taky došlo!!! Po celou dobu jsme měli nádherné slunečné počasí! Což nám neustále místní lidé zdůrazňovali, jak obrovské máme štěstí. Je to prý velmi unikátní… ???? Takže pláštěnka, nepromokavé návleky a svetry zůstaly na dně batohu… Děkujeme! ????

•A zvládla jsem výzvu – žadné nápoje v plastu, prostě jen doplnit vodu do láhve, když je potřeba, jak lehké! Jde jen o změnu nastavení mysli. Za celou dobu s tím nebyl problém a nikomu to nepřišlo divné. A když si představím, kolik plastu jsme mohli vyprodukovat. Mám upřímnou radost.. ????

Milé Norsko jsi krásné a my se brzy vrátíme! ????

Šťastnou cestu, ať jste kdekoliv!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *