Třídenní roadtrip v severních Čechách

Právě svítá a my se probouzíme u malebného rybníka v obklopení krásné přírody. Jsme mimo civilizaci – jen já a Filip. Společnost nám dělají kachny plující po rybníčku a kravky pasoucí se kousek od našeho zapůjčeného Vanu Sharehappiness.cz. Takhle si představuju svobodu! Krajina okolo nás je dechberoucí, zhluboka dýchám a pozoruju… Snažím se zapamatovat každý moment a uložit si ho do paměti, jak se probouzí příroda, jaké zvuky a vůně cítím. A najednou mě zaplavuje vlna vděčnosti za to všechno, co okolo sebe vidím a uvědomuju si, jak jsme se my lidé odpojili od toho, co nám dává energii. Toužím být čím dál víc v propojení s přírodou a znovu se napojit… Je to totiž boží!

 

Rozhodli jsme se prozkoumat pár míst ve Šluknovském výběžku, Českém Švýcarsku a v Lužických horách. Půjčili jsme si na pár dní dodávku ShareHappiness tzv. „Roubencar“ a vyrazili jsme do kraje roubenek. Náš výlet začal u malebného rybníka ve Šluknovském výběžku, který jsme objevili na bezkempu.cz a nemělo do žádnou chybu. Naprosto dokonalé místo. Druhý den jsme vyrazili na Vlčí horu, kde sídlí česká přírodní kosmetika Nobilis Tilia a pak jsme si udělali krásný výlet Kyjovským údolím přes Brtnický hrádek. Potkali jsme jen pár lidí – ano, byl všední den, ale i tak to bylo hodně zvláštní. Rozhodli jsme se pro tento okruh, protože jsme nechtěli navštěvovat klasická turistická místa jako je Pravčická brána a Hřensko, které mají lidé spojené s Českým Švýcarskem. A rozhodnutí to bylo skvělé! Večer jsme přejeli do vesničky Chřibská, kde je vyhlášená restaurace Na Stodolci a tady jsme také zůstali. Doporučujeme!

Další den jsme přejeli do Lužických hor, kde jsme objevili krásně zrekonstruovaný mlýn Světlík, který zachránila parta kamarádů. Pak jsme se vydali na Křížovou cestu na Křížovou horu ve vesničce Jiřetín pod Jedlouvou. Tohle místo má neuvěřitelnou atmosféru a energii. Odpoledne jsme si užívali našeho Roubencaru, protože nebylo úplně vlídné počasí. A přemístili jsme se na louku pod lesem s vyhlídkou na hrad na náš další spací spot objevený opět na bezkempu.cz.

Poslední den výletu jsme se probudili v pět hodin ráno a vyrazili jsme na tzv. Střední vrch Prysk, kde jsme měli Lužické hory jako na dlani. Krásný zážitek! Poslední zastávkou byla Panská skála – nádherný přírodní útvar vypadající jako varhany a pak už jsme si to namířili do Prahy, ale ještě se zastávkou v restauraci Na Pekárně, kde vládne šéfkuchař Vašek Frič.

Byly to nádherné tři dny a my jsme si uvědomili, jak krásné to tady máme! Čechy nejsou jen Sněžka, kam proudí davy lidí, ale je tady spousta míst, která nejsou ještě tak úplně objevená a nás láká tahle místa navštěvovat. Takže letošní prázdniny budou ve znamení #letovcechach. A Roubencar? To je naprostá láska! Nic nám nechybělo – pohodlné matrace, v kuchyňce je vše potřebné, barevná hvězná obloha je největší úlet, vše krásně ve dřevě… A ten příběh? Luky a Veru, – díky za to, že sdílíte své štěstí a za to, co děláte! Rozdáváte lidem spoustu radosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *